دکوراسیون
×
خانهدکوراسیونمبلمبل راحتی چستر

مبل راحتی چستر

مبل چستر فیلد یکی از شناخته شده ترین مدل های مبل راحتی در جهان است. شما می توانید تقریباً به در هر مکانی از جهان که سفر کنید شانس دیدن این مدل از مبل را خواهید داشت.

این سبک کلاسیک با داشتن چرم لوکس، دکمه های عمیق، پشت کوتاه و بازوهای بلند، از باشگاه های آقایان و خانه های باشکوه امپراتوری قدیمی انگلیس فارغ التحصیل شده است تا از هر گوشه دنیا به یک کالای بسیار مورد علاقه برای صاحبان خانه تبدیل شود.

ممکن است این سوال را از خود بپرسید که چگونه مبل چستر در میان بسیاری از فرهنگهای مختلف اینقدر محبوب شده است؟ خوب برای پاسخ به این سوال باید کمی در مورد تاریخچه مبل چستر بدانید. پس یک چای،خوشمزه برای خود بریزید و روی چستر فیلد خود نشسته و تاریخچه را به صورت کامل از این مقاله مطالعه کنید.

مخترع مبل چستر فیلد کیست؟

اصطلاح “چسترفیلد” اولین بار برای توصیف یک قطعه از مبلمان در دهه ۱۸۰۰ استفاده شد، اما باید کمی بیشتر به عقب برگردیم تا حکایت گسترده ای از اختراع آن پیدا کنیم. هیچ اسناد رسمی وجود ندارد که داستان را تأیید کند، اما گفته می شود که این سبک در ابتدا توسط لرد فیلیپ استنهاپ، چهارمین ارل چسترفیلد (۱۶۹۴-۱۷۹۳) انجام شده است.

اگر این داستان ثابت شود، خاستگاه آن از طبقات بالای چستر فیلد مطمئناً با یک مبدأ کاملاً متناسب مطابقت دارد: لرد فیلیپ استنهاپ نویسنده و سیاستمدار تحسین شده و همچنین یکی از طبقه اشرافی ثروتمند انگلیس بود. او همچنین به عنوان یک پیشرو در زمان خود شناخته می شد – کسی که خیلی ها به دنبال آخرین مدل ها و سبک های او بودند.

اگر فکر می کنید که چگونه این مبل اولین جهش را به سمت یک محبوبیت جهانی برداشت با ادامه مقاله با ما همراه باشید مهم است داستان دوم را در مورد ارل بدانید که توضیح می دهد چگونه این روند آغاز شده است. گفته می شود زمانی که ارل در بستر مرگ بود، این مبل را به پسرخوانده خود به نام سلیمان دیرولس اهدا کرد. سلیمان، یک دیپلمات و مبل رحتی چستر را تحسین کرد و آن را به معرض نمایش مهمانان اشراف زاده کرد تا کم کم این مبل وارد دربار شود.

قبل از قرن نوزدهم، طراحی مبلمان بیشتر از سطح راحتی آن اهمیت داشت. اما ویکتوریا ها مبل چستر را با نمایی اشرافی وارد دربار خود کردند. در دوره ویکتوریاها بود که بیشتر به مبل راحتی چستر ویژگی های لوکس به اضافه شد.

چسترفیلدهای اولیه سیستم تعلیق نداشتند و جنس پارچه آنها از نوع چرم بود، بنابراین صندلی ها سطح خیلی سخت داشتند و دیگر نمی شد به آن ها گفت مبل راحتی! طراحی چستر با لمسه دوزی با دکمه های سخت ابداعی از Earl بود، که آرزو داشت روزی به مبل راحتی تبدیل شود.

ویژگی های مبل راحتی چستر فیلد

تعریف مبل راحتی چستر فیلد در مریم دیکشنری (merriam dictionary)

مبل راحتی چستر، مبلی با دسته، پشتی پهن و ارتفاع کم که به سمت عقب متمایل است.

از دیگر ویژگی های مبل راحتی چستر فیلد همان لمسه کوبی آن می باشد. یعنی تمام پشتی ها و دسته ها نیز با دکمه طراحی شده اند.

مبل چستر فیلد بهه نظر من از نظر طراحی عالیه و می تونه زیبایی دکوراسیون خانه کمک کنه

ویژگی های مبل چستر

قیمت مبل چستر

قیمت مبل راحتی چستر بسته به نوع و کیفیت آن از ۵ میلیون و پانصد هزار تومان آغاز می شود.

چه نوع مبل راحتی چستر بخرم؟

مبل کلاسیک چستر دارای لبه های گرد و برگشته با جنس چرم می باشد. اما اگر دکوراسیونی مدرن دارید بهتر است نوع لبه صاف آن را خریداری کنید. طراحی مدرن سبک چستر فیلد دارای خطوط صاف و مستقیم می باشد. که علاوه بر مدرن بودن جلوه ای لوکس و تجملی نیز به خانه خواهد داد. ظاهر رسمی مبل چستر فیلد برای تمام دکوراسیون های کلاسیک و مدرن به راحتی قابل استفاده می باشد و زیبایی خاصی به خانه خواهد داد.

حتما بخوانید: انواع مبل راحتی